Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ
Półka do pieca okrągła 470x15 mm
245,00 
Dostępność: w magazynie w małej ilości

Możesz zwrócić zakupiony u nas towar w terminie 14 dni, na zasadach przewidzianych w Ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta oraz w Regulaminie sklepu Ceramiq.pl

Dostawy zamówień o wartości powyżej 250 zł realizujemy bezpłatnie przesyłką kurierską, z tym jednak zastrzeżeniem, że łączna waga produktów w koszyku nie przekracza 30 kg.

Bezpłatna dostawa nie dotyczy towarów, które wymagają specjalnego traktowania i są wysyłane na palecie  euro lub przesyłką kurierską niestandardową. Do takich produków zaliczamy m.in. formy gipsowe, duże półki do pieca, masy lejne w wiaderkach lub inne towary o nietypowych gabarytach.

Przesyłki, których waga przekracza 30 kg, są dostarczane pod drzwi, a kurier nie ma obowiązku wnoszenia ich po schodach.

Niektóre formy dostawy lub płatności mogą być niedostępna dla wybranych produktów, ze względu na ograniczenia wprowadzane przez przewoźników.

 

 

Udostępnij Raty PayU Poleć znajomemu Zadaj pytanie

Półka do pieca okrągła 470x15 mm

Półka kordierytowa okrągła i półokrągła stanowi element wyposażenia
pieców kręgowych do wypału ceramiki.
Blat odpowiedni do wypału w temperaturach maksymalnych do 1300 °C

Kształt i wymiary blatu:

  •  półka okrągła
  •  średnica półki 47 cm,
  •  grubość półki 15 mm.

W procesie produkcji półki są wypalane w wysokiej temperaturze, jednakże ze względu na zmienne warunki transportu i przechowywania, przed pierwszym użyciem każdą półkę należy wysuszyć, a następnie przepalić bez obciążenia tak, aby pozbawić ją resztek wody, również tej chemicznie związanej.

Krzywa wypału powinna być ustawiona jak na niedosuszony biskwit, z przetrzymaniem 30 minut w temp. 900°C

Układając kolejne piętra półek w piecu należy pamiętać, że każdą z nich ustawiamy na 3 słupkach, tak, żeby były 3 punkty podparcia, nigdy na 4!

Półki są wrażliwe na gwałtowne zmiany temperatur, nie należy więc otwierać pieca przed wystudzeniem. Wieko pieca powinno być szczelnie zamknięta podczas trwania wypału.

Prześwit między półkami powinien wynosić min. 3-5 cm. Jeśli odległości między kolejnymi poziomami są zbyt małe, cyrkulacja powietrza w piecu zostaje zakłócona. Temperatura może być nawet o 100 st. C wyższa, niż wynika to ze wskazań termopary.

Materiały żaroodporne, w tym półki i spirale grzewcze pieca, są elementami zużywającymi się. Ich trwałość w dużej mierze zależy od prawidłowego użytkowania.

Jeśli przed pierwszym użyciem na płycie nie widać pęknięć lub innych wad zewnętrznych, to nie mamy podstawy do uwzględnienia reklamacji co do ich jakości.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
masz pytanie? 222 501 777 sklep@ceramiq.pl doradzimy, pomożemy