O nas

Dlaczego istnieje Ceramiq?

Ceramiq.pl jest specjalistycznym sklepem z artykułami dla ceramików. Dostarczamy produkty przydatne do tworzenia z gliny: masy ceramiczne, materiały do zdobienia ceramiki, komponenty, formy do odlewania, narzędzia, koła garncarskie, piece do wypału ceramiki i szkła, wytłaczarki, mieszarki gliny oraz inne urządzenia składające się na kompletne wyposażenie pracowni ceramicznej.

Naszą misją jest stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym dostaniesz wszystko co potrzebne do działalności twórczej i edukacyjnej w dziedzinie ceramiki artystycznej i użytkowej. Wszystko, czyli nie tylko towary ale także fachową poradę i pomoc oraz serwis pieców i urządzeń.

Dbamy o stałe powiększanie naszego asortymentu, tak aby zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta. Pilnujemy, aby nasz towar był stale dostępny, a czas realizacji zamówienia jak najkrótszy. Jeśłi coś robimy nie tak, powiedz nam o tym.

Naszymi Klientami są artyści ceramicy, pasjonaci, pracownie ceramiki, instytucje kulturalne, szkoły, przedszkola, inne placówki edukacyjne oraz domy kultury. Ze względu na bezpośredni kontakty handlowe z producentami, gwarantujemy Wam atrakcyjne ceny.

Skąd się wziął Ceramiq.pl?

Firma Ceramiq.pl założona w 2007 r. przez Agnieszkę Barnat, magistra sztuki, artystę ceramika, nauczyciela ceramiki. W 2009 r. powstał sklep dla ceramików Ceramiq.pl w Warszawie oraz sklep internetowy. Pomysł założenia sklepu był odpowiedzą na potrzeby rynku, który w tamtym okresie był pustynią, jeśli chodzi o zaopatrzenie pracowni ceramicznych. 

Obecnie sklep dla ceramików mieści na Sadybie w dzielnicy Mokotów, przy ul. Czyżewskiej 5 w Warszawie. Budynek o powierzchni ok. 420 m2 dzielimy ze Szkołą Ceramiki Ceramiq, w której regularnie odbywają się kursy i warsztaty o różnorodnej tematyce - oczywiście wszystko kręci się wokół gliny.