O nas

Dlaczego istnieje Ceramiq?

Naszą misją jest wspieranie ceramików w działaniach twórczych. W Ceramiq.pl znajdziesz wszystko co potrzebne do ceramiki artystycznej i użytkowej. Nie tylko produkty i usługi, ale także fachową poradę i pomoc merytoryczną. Chcemy, aby lepienie z gliny było czystą przyjemnością i dostarczało Wam samych pozytywnych emocji.

Ceramiq.pl jest specjalistycznym sklepem z artykułami dla ceramików. Znajdziecie u nas: masy ceramiczne, materiały do zdobienia ceramiki, komponenty, formy do odlewania, narzędzia, koła garncarskie, piece do wypału ceramiki i szkła, wytłaczarki, mieszarki gliny oraz inne urządzenia składające się na kompletne wyposażenie pracowni ceramicznej.

Dbamy o stałe dostosowanie naszego asortymentu do Waszych potrzeb, tak aby zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta. Pilnujemy, aby nasz towar był stale dostępny, a czas realizacji zamówienia jak najkrótszy. Jeśli coś robimy nie tak, powiedz nam o tym.

Skąd się wziął Ceramiq.pl?

Firma Ceramiq.pl założona w 2007 r. przez Agnieszkę Barnat, magistra sztuki, artystę ceramika, nauczyciela ceramiki. W 2009 r. powstał sklep dla ceramików Ceramiq.pl w Warszawie oraz sklep internetowy. Pomysł założenia sklepu był odpowiedzą na potrzeby rynku, który w tamtym okresie był pustynią, jeśli chodzi o zaopatrzenie pracowni ceramicznych. 

Obecnie sklep dla ceramików mieści na Sadybie w dzielnicy Mokotów, przy ul. Czyżewskiej 5 w Warszawie. Budynek o powierzchni ok. 420 m2 dzielimy ze Szkołą Ceramiki Ceramiq, w której regularnie odbywają się kursy i warsztaty o różnorodnej tematyce - oczywiście wszystko kręci się wokół gliny.