O nas

Dlaczego istnieje Ceramiq?

Naszą misją jest wspieranie ceramików w działaniach twórczych. W Ceramiq.pl znajdziesz wszystko co potrzebne do tworzenia ceramiki artystycznej i użytkowej. Nie tylko produkty i usługi, ale także fachową poradę i pomoc merytoryczną. Sprawiamy, że lepienie z gliny to czysta przyjemność i pozytywne emocje.

Skąd się wziął Ceramiq.pl?

Firma Ceramiq.pl założona w 2007 r. przez Agnieszkę Barnat, magistra sztuki, artystę ceramika, nauczyciela ceramiki. W 2009 r. powstał sklep dla ceramików Ceramiq.pl w Warszawie oraz sklep internetowy. Pomysł założenia sklepu był odpowiedzą na potrzeby rynku, który w tamtym okresie był pustynią, jeśli chodzi o zaopatrzenie pracowni ceramicznych. 

Obecnie sklep dla ceramików mieści na Sadybie w dzielnicy Mokotów, przy ul. Czyżewskiej 5 w Warszawie. Budynek o powierzchni ok. 420 m2 dzielimy ze Szkołą Ceramiki Ceramiq, w której regularnie odbywają się kursy i warsztaty o różnorodnej tematyce - oczywiście wszystko kręci się wokół gliny. 

W lutym 2023 r. otworzyliśmy placówkę handlową w Gdyni, przy ul. Morskiej 244. Jest to pierwszy oddział firmy poza Warszawą. Nowa placówka spotkała się z niezwykle miłym przyjęciem przez ceramików z Trójmiasta i okolic.