Piece i akcesoria

Piece do ceramiki

Trudno wyobrazić sobie pracownię ceramiki bez pieca. Owszem, kiedy zaczynasz przygodę z ceramiką, za pracownię może służyć nawet stół w kuchni, a gotowe prace możesz zawieźć do prawdziwej pracowni, takiej z piecem, w którym zostaną one wypalone.

Kiedy jednak pokonasz pierwsze trudności, nauczysz się lepić z gliny i zakochasz się w ceramice, prędko pomyślisz o zakupie pieca. Już na wstępie pojawi się wiele pytań, bo oferta pieców na rynku jest bardzo bogata. Ceny zróżnicowane, w zależności od potrzeb i przewidywanych zastosowań. Na początek wypadałoby określić wymiary pieca, jego pojemność i kształt komory. 

Małe, kręgowe piece, z prostym programatorem, będą odpowiednia dla pasjonatów, którzy ceramiką zajmują się w chwilach wolnych od innych zajęć. Piec duży, kilkusetlitrowy, komorowy, zasilany prądem trójfazowym,  doskonale sprawdzi się w ludnej pracowni, która prowadzi warsztaty lub w manufakturze produkujące przedmioty z ceramiki.

Marka i producent pieca też ma znaczenie, zwłaszcza jeśli planujemy częste wypały i zależy nam na zachowania jednolitych parametrów wypału na wszystkich pietrach pieca. Warto zainwestować w produkt uznanego producenta i wybrać taki model pieca, który jest przeznaczony do profesjonalnych zastosowań. Przemyślana i sprawdzona konstrukcja oszczędzi nam wielu rozczarowań i smutków. 

W Ceramiq.pl proponujemy piece uznanych na rynku producentów: niemieckie Rohde lub Naberherm, czy holenderski Keramikos. Nie jest to przypadkowy wybór, ponieważ sami używamy te piece w pracowni Szkoły Ceramiki Ceramiq. Na bazie własnych doświadczeń służymy radą i pomocą przy wyborze. 

Nasz dział techniczny jest w stanie wymienić grzałki oraz zdiagnozować i naprawić inne usterki pieca.  Zastanawiasz się jaki piec wybrać? Napisz lub zadzwoń do nas!