Szkoła Ceramiki Ceramiq – Wokół obrony prac dyplomowych 2022 rok cz. 1/2

8 października w Instytucie Elektrotechniki Łukaszewski, odbyła się obrona prac dyplomowych studentów drugiego roku Szkoły Ceramiki Ceramiq. Jesteśmy bardzo dumni zarówno z naszych absolwentów jak i z przebiegu tego tak uroczystego i ważnego dla nas wszystkich wydarzenia.

W tym roku, skład komisji, której jak zawsze przewodniczyła Agnieszka Barnat (założycielka szkoły Ceramiq), swoją obecnością uświetniły: Monika Patuszyńska, Monika Matuszczak oraz Dominika Pińczak- która służyła naszym studentom dobrą radą i konsultacjami w trakcie procesu przygotowawczego ich prac dyplomowych.

Za każdym wykonaniem, stoi osobista inspiracja artysty, którą chcielibyśmy się podzielić, gdyż często są to piękne, chwytające za serce idee.

Z przyjemnością zaprezentowalibyśmy całość tekstów, lecz przez wzgląd na ich różną długość, cytujemy tylko ich fragmenty;-)


MARTWA NATURA
Barbara Szafirowska -Pape

„Praca inspirowana bogato zdobionymi, dziełami manufaktury miśnieńskiej. Okres baroku z nutą nowoczesności, wyrażoną oszczędną malaturą naszkliwną.”

Materiały: porcelana, szlagmetal w kolorze złota

FEEL THE CONNECTION
Kinga Środoń

„Prace są eksploracją zagadnienia połączenia na kilki poziomach. Inspirowane są obserwacją form korzeni, jako systemu łączącego świat natury. Z drugiej strony proces twórczy, opierał się pełnym połączeniu z materiałem i czuciem, w którym kierunku mnie on prowadzi”

Materiały: masy kamionkowe, szkliwa

CYTRUSOWY OGRÓD
Małgorzata Łozińska

„Cytrusowy ogród jest pracą osobistą, zwieńczeniem wielu lat fascynacji autorki, ceramiką o śródziemnomorskiej proweniencji. Jest wyrazem tęsknoty i miłości do podróży oraz osobistym manifestem tożsamości autorki,jako artystki, wpisując się w jej misję tworzenia domu- jako rodziny, siedliska, wnętrza dopełnionego własną sztuką.”

Materiały: masy ceramiczne: G&S 254, Sio2 PRNF

LOTUS
Mateusz Piotrowski

„Rzeźba inspirowana kulturą dalekiej Azji. Lew chiński/pies Fo – strażnik potęgi i dostojeństwa oraz obrońca prawa. Kwiat lotosu – symbol odrodzenia i przemiany, delikatny i nieskazitelny, wyrastający nawet z najbardziej mętnej wody.”

Materiały: ceramika polichromowana, farba akrylowa,miedź,pigment ceramiczny

OD IDEI DO PROJEKTU- NA PODSTAWIE PROCESU TWORZENIA PORCELANOWEJ CZARKI
Karolina Lasota

„Przedstawienie poszczególnych etapów procesu tworzenia porcelanowej czarki, rozwiązywanie problemów technicznych związanych z jej geometryczną formą. Dochodzenie i pozyskiwanie wiedzy w optymalizacji sztuki tworzenia form gipsowych i odlewnictwa, a także wpływ twórców ceramicznych na postępy w poszczególnych partiach pracy.”

Materiały: porcelana parian,porcelana black ice

------> ciąg dalszy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię