Festiwal Ceramiki w Pieckach - mazurskie i sielskie klimaty;-)

Witajcie:-)

ostatnio pisałam "dzień dobry wszystkim, w ten piękny słoneczny dzień", a dzisiaj oprócz tego, że  słoneczny, to jeszcze mega upalny. Nie wiem jak Wam, lecz drużynie ceramikowej, te upalne dni, dają się we znaki. W szczególności gdy wiemy, że czeka nas włączenie lub rozpakowanie pieców. Wtedy to już  pozostaje nam chyba przyodziać kostium kąpielowy;-) i jak tak dalej pójdzie, nie wiem czy nie będziemy skłonni tego przetestować, żeby przetrwać te piękne lecz tropikalne dni : D

O czym będzie tym razem ;-) ?

A o bardzo klimatycznym festiwalu ceramiki, na którym będziemy i do którego odwiedzenia serdecznie Was zachęcamy;-). Festiwal odbędzie się w dniach 23.07-24.07.2022 w uroczej, mazurskiej wsi Piecki, a dla niewtajemniczonych, w tym roku, odbędzie się już 4 odsłona tego Festiwalu. Festiwal ceramiki powstał z pasji i tworzą go „Twórcy ceramiki wszelakiej„ jak to ujęła Alicja Naworska-Kotelon, dyrektorka GOK "PEGAZ" w Pieckach, Koordynator Festiwalu.

W pierwotnym zamyśle, miał być to lokalny zlot pasjonatów gliny

W rzeczywistości, to niewielkie ceramiczne wydarzenie rozrosło się w bardzo szybkim tempie zyskując renomę i coraz większe zainteresowanie. Mimo to, festiwal, pozostał nadal swojskim spotkaniem przyjaciół gliny, a jego największym sukcesem jest przyjaźń. „Nawiązanie więzi pomiędzy uczestnikami zawsze było moim priorytetem – i to się udało!” mówi Alicja Naworska-Kotelon.

Czego możecie się spodziewać w tegorocznej edycji festiwalu?

„ Zapraszam Cię na plenerowe wypały raku, gdzie samodzielnie poszkliwisz biskwit i będziesz obserwować jak tworzy się Twoje dzieło sztuki. Nauczysz się lub podniesiesz kompetencje w technikach ceramicznych na warsztatach, będziesz mógł wypalić swój ulepek w piecu jamowym, potoczysz na kole! Ale co najważniejsze... spotkasz najfantastyczniejszych ceramików i garncarzy na świecie ”.

Jak już wspomniałam na początku wpisu, na festiwalu w Pieckach, znajdziecie całkiem pokaźną ekipę z Ceramiq ze sklepowymi produktami. Jak co roku, będziemy także prowadzić warsztaty. Tym razem ich przewodnim tematem będzie „Monotypia na ceramice”. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Barnat i odbędą się one w dniu 23.07.2022 od godziny 16.00 do godziny 17.00.

Poniżej zamieszczamy obowiązujący w tym roku grafik warsztatów.

Marzenie Alicji Naworskiej-Kotelon, która przekuła myśl w działanie, urzeczywistniło się i nabrało rozpędu. Wzbudza to refleksję oraz zachętę, żeby nie rezygnować ze swoich marzeń tylko odważnie i z wiarą dążyć do ich realizacji.

Wszystko zapowiada się bardzo ciekawie więc nie możemy się już doczekać lipca.

Zachęcamy Was do zapoznania się z programem festiwalu, który znajdziecie na profilu fb - https://www.facebook.com/FestiwalCeramiki oraz na stronie www.gokpiecki.pl/festiwalceramiki.

Czekamy na Was! Do zobaczenia;-)

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię