Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ
Farba ceramiczna uniwersalna CD-13 Zielony 25 g
11,00 
Dostępność: brak na magazynie

Możesz zwrócić zakupiony u nas towar w terminie 14 dni, na zasadach przewidzianych w Ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta oraz w Regulaminie sklepu Ceramiq.pl

Dostawy zamówień o wartości powyżej 250 zł realizujemy bezpłatnie przesyłką kurierską, z tym jednak zastrzeżeniem, że łączna waga produktów w koszyku nie przekracza 30 kg.

Bezpłatna dostawa nie dotyczy towarów, które wymagają specjalnego traktowania i są wysyłane na palecie  euro lub przesyłką kurierską niestandardową. Do takich produków zaliczamy m.in. formy gipsowe, duże półki do pieca, masy lejne w wiaderkach lub inne towary o nietypowych gabarytach.

Przesyłki, których waga przekracza 30 kg, są dostarczane pod drzwi, a kurier nie ma obowiązku wnoszenia ich po schodach.

Niektóre formy dostawy lub płatności mogą być niedostępna dla wybranych produktów, ze względu na ograniczenia wprowadzane przez przewoźników.

 

 

Udostępnij Raty PayU Poleć znajomemu Zadaj pytanie

Farba ceramiczna uniwersalna Zielony

  • maksymalna temperatura wypału: 1280°C
  • kolor: zielony
  • w proszku

Na zdjęciu pokazano tą samą farbę w zależności od grubości: górna próbka 1 warstwa, środkowa próbka 2 warstwy, dolna próbka 3 warstwy. 
 

O Farbach ceramicznych uniwersalnych Ceramiq®

Farby ceramiczne uniwersalne Ceramiq® mogą być używane jako farby podszkliwne, wszkliwne (majolikowe) i naszkliwne. Ich wszetronność użycia oraz różnorodność kolorów sprawiają, że nieograniczony świat tworzenia ceramiki otwiera się przed Tobą jeszcze bardziej! 
 

Jak możesz wykorzystać uniwersalne farby Ceramiq®?

  • Malując na biskwicie (jako farby podszkliwne): w ten sposób uzyskasz precyzyjne wzory, których kształt będzie dokładnie taki sam przed wypałem, jak po wypale. Na pomalowaną pracę nałóż przezroczyste szkliwo. U nas najlepiej sprawdziło się szkliwo transparetne Tafla Szkła (CQ11507) - ma szeroki zakres wypału (od 950°C do 1100°C) i dobrze łączy się z różnymi masami (rzadko pęka). 

  • Malując na niewypalonym szkliwie (jako farby wszkliwne/majolikowe): wzory, które namalujesz mogą delikatnie zmienić swój kształt po wypaleniu - jeśli szkliwo, na które nakładasz farby płynie, to namalowany wzór również się zmieni. Jako biały podkład pod farby polecamy szkliwo Bielik (CQ20307) z dodatkiem Ceramiq Fix (dzięki Ceramiq Fix szkliwo nie płynie i bardzo dobrze się nakłada). 

  • Malując na wypalonym szkliwie (jako farby naszkliwne): namaluj wzór na wyszkliwionej i wypalonej pracy. Pomalowaną pracę wypal w 950-980°C - tak wypalony wzór będzie dokładnie taki sam przed wypałem, jak po wypale. Można malować na wyrobach glinianych i porecelanowych. 

Dokładny sposób rozrabiania farb znajdziesz w zakładce "Jak używać?" powyżej. 


Porada eksperta

"W zależności od grubości farby  uzyskasz inny odcień - spróbuj nałożyć 1, 2 lub 3 warstwy i zobacz jak zmieni się efekt ."


Kolor przedstawiony na zdjęciu ma charakter orientacyjny, odwzorowanie zależy od ustawień monitora lub użytej drukarki. Na kolor i efekt farby wpływa użyta masa, szkliwo, temperatura wypału i atmosfera w piecu. 

Farb ceramicznych uniwersalnych Ceramiq®  można używać na 3 sposoby, jako farba:
- podszkliwna,
- wszkliwna (majolikowa),
- naszkliwna. 

Bez względu na wybraną technikę użycia, sposób rozrabiania i aplikacji jest taki sam: rozrób farbę z wodą, do takiej konsytencji, która jest dla Ciebie najodpowiedniejsza w aplikacji. Nakładaj za pomocą pędzla. 
Polecamy dodanie niewielkiej ilości Ceramiq Fix - farby będą wygodniejsze w aplikacji oraz mocniej będą się trzymać pracy. 
 

Kolor zielony
Zawartość metali ciężkich nie zawiera metali ciężkich
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
masz pytanie? 222 501 777 sklep@ceramiq.pl doradzimy, pomożemy